" /> Ofek Groups - דברי פתיחה
דברי פתיחה

ג'ודי לוי, יו"ר אפק

שלום לכל באי יום העיון,

אני מאוד שמחה להיות זו שפותחת יום עיון זה של אפק, שנושאו "תעתועי כוח".

אפק - ראשי תיבות של ארגון פרט קבוצה - האגודה הישראלית ללימוד תהליכים קבוצתיים וארגוניים, הוא כיום חברה לתועלת הציבור, אשר חותרת לפתח בישראל את תחום הלמידה ההתנסותית של תהליכים קבוצתיים וארגוניים בגישת "יחסי קבוצות". גישה זו, המחברת בין תיאוריות פסיכואנליטיות של קבוצות ותיאוריית המערכות הפתוחות, פותחה באנגליה באמצע המאה ה-20, ומאז התפתחה ואומצה על ידי ארגונים שונים בעולם, מהם המקיימים סדנאות התנסותיות ללימוד על תהליכים קבוצתיים וארגוניים ב'כאן ועכשיו' ומהם המפיקים כנסים מדעיים העוסקים בפיתוח התיאורטי של הגישה ויישומה. בלשון פשוטה יותר אולי אוֹמר שאפק הוא ארגון הלומד על תהליכים שמתקיימים בקבוצות וארגונים, ומנסה לפתח מודעות להבנה זו לתועלת החברה. אני מבינה שתקבלו הסבר מפורט יותר על מהות גישה זו מהדוברות אחרי.

יום העיון, אשר מהווה חלק ממסורת ארוכת שנים באפק, הוא אירוע חשוב בארגוננו מכמה טעמים. הוא מאפשר חיבור בין הארגון וקהל שלא עובד בהכרח על פי או אפילו מכיר את גישת יחסי הקבוצות שמנחה אותנו, והוא פותח גם דיאלוג בין גישתנו לבין גישות אחרות הרווחות הן באקדמיה והן בעולם המעשה. חשיבותה של היפתחות זו החוצה היא עליונה בעיני. אנו ארגון לא גדול של חברים אשר מה שמקשר בינינו הוא שאנו מאמינים ואפילו 'שרופים' על גישת יחסי הקבוצות להבנת תהליכים קבוצתיים וחברתיים. חלק לא קטן ממה שאנו עושים קשור בהעמקת ההבנה שלנו בנושא זה, אך מרכיב חשוב לא פחות של משימתנו הוא הרצון להנחיל צורת חשיבה זו - כלומר להיות באמת חברה לתועלת הציבור. לעתים קרובות אנו מתלבטים לגבי הדרכים הפתוחות בפנינו לעשות זאת. אני משוכנעת שחיבורים ושיתופי פעולה בין ארגונים ובין גישות הם דרך העתיד. יום עיון בו נפגשים אנשים המייצגים צורות חשיבה ומעשה שונות ומגוונות, הוא הזדמנות גם עבורנו להתחדש, לשמוע ולבחון את דרכנו, ולהתחבר כדי להשפיע.

ועניין ההשפעה מביא אותי לנושא של יום העיון השנה, תעתועי כוח, בהקשר של אחת מפעילויותינו העיקריות - סדנת יחסי הקבוצות הבינלאומית שאנו מקיימים מדי שנה בפברואר. זוהי סדנא בת שישה ימים, מעין מעבדה זמנית או ארגון זמני בלשוננו, שבה המשתתפים לומדים על תהליכים גלויים וסמויים המתקיימים ומתפתחים תוך כדי הסדנא בקבוצות שונות. בסדנא אין הרצאות או שיח אינטלקטואלי - יש רק למידה מתוך ההתנסות, כלומר מתוך החוויה של ה'כאן ועכשיו'. בסיטואציה זו, כשאין משימת על או חשיבה אחרת המרכזת את תשומת הלב, צפים ועולים על פני השטח הפנטזיות הרווחות ויחסי הכוחות הסמויים, שקיימים בכל קבוצה וארגון. השנה גם הסדנא, בניהולו של גבי בונויט, עסקה בנושא הכוח - כנראה הנושא הזה מעסיק אותנו גם כארגון - אך בהקשר של מנהיגות. נושאה היה "מנהיגות וכוח". אין לי כאן מרחב מספיק כדי לתאר סיטואציות ספציפיות מהסדנא, ואת המקומות הרבים בהם נושא הכוח והשימוש בו היוו חלק מהחוויה. אני רוצה להביא לכאן רק שתי שאלות שעסקנו בהן רבות בסדנא, כמעין יריית פתיחה ליום הזה: אחת היא סוגיית המנהיגות שאינה מושלמת, או "מנהיגות עם סדקים". האם מנהיגות כזו היא בעלת כוח מספיק להנהיג? או שמא אי המושלמות שלה היא זו שנותנת לה את כוחה האמיתי? השאלה השנייה באה מהכיוון ההפוך. שמנו לב שבסיטואציות רבות  בסדנא היו קבוצות שנמנעו מלממש את הכוח הטמון בהן ולהשתמש בו. תהינו מדוע זה קורה? מהם הדברים המעכבים את השימוש בפוטנציאל שלנו?

ועכשיו לחלק הנעים במיוחד בתפקידי כיו"ר - תודות:

 קודם כל, תודה לגופי החסות של היום הזה: ארגון שתיל והמכללה למנהל. עם המכללה יש לנו כבר מסורת של שיתוף פעולה קבוע בסדנאות הבינלאומית, אך בזמן האחרון נוספו שיתופי פעולה באירועים נוספים כמו יום העיון הנוכחי. אני מברכת על הקשר הזה שלנו עם המכללה ומקווה שימשיך שנים רבות. גם עם ארגון שתיל כבר שיתפנו פעולה בערב העיון הקודם של אפק, עם ברנדן דדי, וגם פה אני מאחלת לנו המשך פורה.

אני רוצה להודות במיוחד למרצים שהסכימו לתת מהידע ולתרום מהמחקר שלהם, ולבוא ולהרצות כאן היום ללא שכר - אנו מעריכים זאת מאוד.

אני רוצה להודות לכם, לקהל, שבאתם ליום העיון שלנו, ולחברי אפק העוזרים ויעזרו בצורות שונות במהלך היום. אני מקווה שנפיק מיום זה את המירב, ושיחד נקיים למידה משמעותית.

ולמארגנות, חגית שחר ושימי תלמי, שהגו, ארגנו והקימו את היום הזה, אני מודה לכם מעומק הלב בשם כל הארגון על העמל וההתלהבות שהשקעתן בהפקת היום הזה.

תודה.

 
צור קשר מהיר
שם
טלפון
מייל